(+420) 606 209 727 , ruzohorky@seznam.cz

Horská Bouda Růžohorky, Velká Úpa č.p.182, 542 21 Pec pod Sněžkou

Časté dotazy

Jak nejlépe objednávat pobyt?

Pobyt je možný objednat emailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (u emailu nejsme každý den), nebo telefonicky 606 209 727. Pokud na telefonu nikdo není. Prosím napište sms a my se vám ozveme.


Jak se dostat z centra Pece pod Sněžkou na Boudu Růžohorky?

V případě příjezdu autobusem do Pece pod Sněžkou. Je možné vystoupat k boudě po zelené turistické značce, která vede také směrem na Sněžku přes Růžovou horu. Další možnost je využít lanovou dráhu, která má na Růžové hoře mezistanici. Je dobré Nás předem informovat o této variantě. Naši ubytovaní mají zvláštní kartičku s možností využití slevy na Růžovou horu a to 100,- Kč na osobu. Tuto kartičku také obdržíte na požádání u obsluhy. Pak můžete službu využívat až dokonce pobytu. Sleva platí na cestu Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Pec pod Sněžkou.

Upozorňujeme že lanovou dráhu musíte využít max 30min před zavírací dobou. Je nutné se na stránkách www.sneskalanovka.cz informovat o provozních časech. Ty se mění dle sezóny.


Dostanu se vlastním vozem k boudě Růžohorky?

Ano, ale příjezd doporučujeme pouze zkušeným řidičům, jelikož se jede po lesní cestě (asfaltce, ale s nerovnostmi). Aktuální situaci ohledně stavu cesty k podzimu a na jaře. Raději s námi prosím konzultujte telefonicky. U boudy Růžohorky je parkoviště na 5x osobní automobilů. Pro ubytované hosty zdarma.

POZOR: V zimě se autem k objektu nedostanete. Je nutné ponechat automobil na placeném parkovišti. Jedno je ve Velké Úpě, druhé pod Lanovou dráhou v Peci p. Sn., (P3 - U Kapličky) a nově parkovací dům u čerpací stanice KM Prona. Informace o parkování naleznete na stránkách www.pecpodsnezkou-turistika.cz .


Jak daleko je Bouda Růžohorky od lyžařského areálu?

Bouda Růžohorky je díky své jedinečné poloze vzdálena zhruba 1,6km od lyžařského areálu Portášky. Cesta je v zimě upravená tak, že dobrý lyžař může lyže nasadit hned za dveřmi a do plužit až k sjezdovce. Samozřejmě záleží na počasí. Méně zdatné lyžaře je možné po dohodě odvést, nebo si udělají procházku.

Dále je možnost využít nabídky www.skiresort.cz . Tato služba je unikátní spojení 44 km sjezdovek Černá Hora - Pec pod Sněžkou. Právě zde je další možnost využití takzvané Karty hosta.

Pro ubytované je možnost předem domluveného vyzvednutí na Lanovce Portášky. Dle domluvy přivezeme boty a odvezeme lyže, nebo odvezeme i Vás zpět do tepla Růžohorek.


Jaká je hodina příjezdu a jaká odjezdu?

Pokoj je pro Vás připraven dle dohody, nebo od 14h. Při odjezdu je třeba jej vyklidit do 10:30. Výjimky jsou možné po vzájemné domluvě.

Jak je to s kouřením, vlastním alkoholem a vlastním vařením na chatě Růžohorky?

V celém objektu chaty platí přísný zákaz kouření, konzumace vlastních alkoholických nápojů a vaření vlastních pokrmů. Výjimky (kromě kouření) pouze po vzájemné domluvě.

Kouření je povoleno pouze ve venkovních prostorách.


Kdy je otevřen bar a restaurace?

Snídaně vydáváme od 7:30 do 9:30, večeře od 18:30 do 19:00. Snídaně je podávána jako švédský stůl s možností výběru. Večeře jsou podávány ve formě nabídky dvou až tří jídel. V případě delšího pobytu se domlouvá večeře na další den předem. Čas lze po vzájemné domluvě posunout. Obědy vaříme při objednávce více hostů (škola, školka...) předem. Pokud se však host rozhodne obědvat zde. Cena jakéhokoli pokrmu z jídelního lístku je 70,- Kč. Tato služba je jen pro ubytované hosty. Restaurace je standardně otevřena od 10:00 do 16:00. Ubytovaní hosté mohou využít restauraci dle domluvy s obsluhou. Zavírací hodinu je možné v případě zájmu posunout.


Mám si vzít vlastní ručníky a přezůvky?

Ano, bude lepší, když si vezmete sebou své vlastní přezůvky. Zouváme se dole v chodbě a boty ukládáme do skříněk na zámek pod číslem pokoje. Ručníky jsou na pokojích. Není tedy nutné vozit své.


Je možné vzít na pobyt i svého mazlíčka?

S pejsky se nelze ubytovat.


Jak zaplatit zálohu za pobyt?

Po závazné objednávce pobytu je nutné, aby jste v případě náhlé změny nás telefonicky či sms zprávou informovali. Pak bude možné ubytování nabídnout dalším klientům.

V případě Silvestra a jiných oblíbených svátků. Je nutno předem zaplatit zálohu na pobyt. Výše zálohy a den uhrazení je individuální. Při objednání pobytu Vám bude vše sděleno či napsáno do emailu.

profile-sample2

Naše akce

plány

novinky

profile-sample2

Domácí kuchyně

bar

restaurace

profile-sample7

Ubytování

pohodlí

útulné pokoje

profile-sample6

Výlety

Sněžka ...

Pec pod Sněžkou