Payday loans uk
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Domácí kuchyně

Image 1

Naší specialitou jsou kynuté borůvkové knedlíky, borůvkový koláč a palačinky s ovocem a šlehačkou.

Ubytování a Sauna

Image 2

Celoroční ubytování v pokojích s teplou a studenou vodou. Sauna vytápěna elektřinou a přibližně pro 6 osob

Výlety na Sněžku

Image 3

Samozřejmostí jsou výlety na horu Sněžka, ale i do blízké Pece pod Sněžkou. Zažijte nádherný dotek přírody.

Zimní sezóna

V

zhledem k poloze a nadmořské výšce (1280 m.n.m.), ve které se Růžohorky nacházejí, je život dosti náročný. Přes zimu napadne běžně 1 – 2 metry sněhu. Výhodou je, že lze používat Lanovou dráhu Sněžka ( se slevou), vyjet na přestupní stanici Růžová hora a sejít asi 800 m z mírného kopce k boudě.

 

V době výstavby Lanové dráhy na Sněžku jsou  Růžohorky dostupné pouze pěšky nebo pomocí lanovky Velká Úpa - Portášky !

DSC06525


Zaparkovat vozidlo musíte v Peci pod Sněžkou na parkovišti č.3 - Kaplička. Je nejblíže k lanovce. Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Růžová hora je v provozu do 18:00 hodin.

Růžohorky jsou velmi dobrým výchozím místem pro běžkaře a pro pěší turistiku. Výlety naplánujeme podle aktuálního počasí. Personál ochotně poradí,kam se vydat, aby to bylo bezpečné a časově zvládnutelné.

Lyžování:

- od Růžohorek sjedete na lyžích ke sjezdovce na Portáškách (asi 1,5 km).

Možnosti lyžování:

  1. na Saggaserových boudách - mírný svah, spíše pro začátečníky, 2 vleky.
  2. na sjezdovce Portášky - pěkný svah pro pokročilé lyžaře, moderní třísedačková lanovka, 3 vleky - ceny najdete na www.skiport.cz
  3. možnost přejet skibusem (zdarma) do Pece pod Sněžkou. Jízdní řády skibusů a kompletní ceník najdete na www.skipec.com

Pec pod Sněžkou, Velká Úpa a Jánské Lázně spojené do jednoho lyžařského areálu provozují celkem 3 lanové dráhy a 22 vleků. Spojení mezi jednotlivými středisky je zajištěno skibusy. Ze sjezdovky na Saggaserových boudách a Portáškách zajišťujeme zdarma odvoz lyžařského vybavení zpět na chalupu. Každý den přibližně v 16:00 hodin. V jiný čas za poplatek.